Atlétikaversenyt szervezett iskolánk

Első alkalommal szervezett iskolánk sportversenyt, amelyre a Hajdúdorogi Főegyházmegye többi általános iskolájából vártuk a jelentkezést. ꟾ A hd.gorogkatolikus.hu beszámolója

Összesen négy intézmény alsó tagozatosai mutatták meg, mire képesek rövid- és hosszútávfutásban, valamint kislabdadobásban május 24-én. Bár végig lógott az eső lába, de egy mozgással eltöltött délelőtthöz kiváló volt az időjárás. A debreceni Szent Efrém mellett a nyíracsádi Szent Piroska, a nyíradonyi Szent Mihály, a hajdúdorogi Szent Bazil görögkatolikus általános iskola alsó tagozatosai mérték össze tudásukat Debrecenben, a Gyulai István Atlétikai Stadionban. A sport népszerűsítése, a mozgás megszerettetése, és a görögkatolikus identitás megerősítése volt a szervezők célja ezzel a nappal, amire csaknem nyolcvan kisfiú és kislány érkezett. „Kicsit önmagunkkal és nem is a másikkal versenyzünk, ha atlétikáról van szó, ezért hasznos kipróbálnia magát mindenkinek ebben a sportban” – mondta Czövek Éva, a Szent Efrém iskola igazgatója a gyerekeknek, és felhívta a figyelmüket, hogy ez alkalommal csapatokban méretnek meg, így egymást támogatva lehet majd szép eredményeket elérni. “A sportban ugyanis nemcsak a másik legyőzése, hanem az összefogás is fontos, ezzel is megtanulva a sportszerűséget” – buzdított az intézményvezető. Az alapos bemelegítést követően rövidtávon 60 és 100 métert futottak a gyerekek, majd hosszútávon 600 és 800 métert illetve kislabda dobásban is kipróbálhatták magukat.

A hagyományteremtő szándékkal életre hívott atlétika verseny a következőképpen zárult:

1-es korcsoport, fiú:

Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI (Debrecen)

Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola (Hajdúdorog)

Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola (Nyíracsád)

 

1-es korcsoport, lány:

Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI (Debrecen)

Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola (Nyíracsád)

 

2-es korcsoport, fiú:

Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola (Nyíradony)

Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola (Nyíracsád)

Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI (Debrecen)

 

2-es korcsoport, lány:

Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola (Nyíradony)

Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI (Debrecen)

Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola (Nyíracsád)

 

1-es korcsoport egyéni eredmények, fiú:

Fodor Tamás – Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola (Hajdúdorog)

Mráz András – Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI (Debrecen)

Maczó Ákos – Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola (Nyíracsád)

 

1-es korcsoport egyéni eredmények, lány:

Kerekes Lili – Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI (Debrecen)

Birki Panna – Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola (Nyíracsád)

Demeter Panna – Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI (Debrecen)

 

2-es korcsoport egyéni eredmények, fiú:

Varga Zsolt – Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola (Nyíradony)

Rézműves Csaba – Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola (Nyíracsád)

Kalderás Viktor – Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola (Hajdúdorog)

 

2-es korcsoport egyéni eredmények, lány:

Kaszoni Zsuzsanna – Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI (Debrecen)

Molnár Virág – Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola (Nyíradony)

Rézműves Nikoletta – Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola (Nyíracsád)