Június 16-án iskolánk ismét megrendezte a diákönkormányzati napot, amely három helyszínen kínált színes és tanulságos programokat a tanulók számára.
A tornacsarnokban egy átfogó közlekedésbiztonsági roadshow mutatta be, hogyan lehetünk figyelmesek és felelősségteljesek közlekedés közben. A résztvevők különböző reflex- és ügyességi játékokat próbálhattak ki, rollerpályán ügyeskedhettek, valamint speciális VR- és szimulációs eszközök segítségével élhették át a veszélyhelyzetek következményeit.
A pódiumterem látványos fizikai bemutatónak adott helyet, ahol kísérletek és szemléletes magyarázatok tették izgalmassá a tudományt. A garázsvásár pedig igazi közösségi élményt nyújtott, ahol a diákok szívesen vásároltak kézzel készített ékszereket, könyveket, játékokat és plüssfigurákat.
A délután az alsósoknak Ki mit tud-dal folytatódott, ahol a legbátrabbak álltak színpadra. A résztvevő diákok énekkel, tánccal és kreatív előadásokkal szórakoztatták társaikat.
Az egész nap jó példája volt annak, hogyan lehet a tanulást és a szórakozást összehangolni. Köszönet Béke Lajosnak a roadshowért, Tóth Pálnak az előadásért, a diákönkormányzat tagjainak és minden közreműködőnek a gondos szervezésért!
(Urbánné Tóth Melinda – főszervező, a DÖK munkáját segítő pedagógus)