Nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtés
Immáron tizenharmadik alkalommal hirdeti meg a görögkatolikus és a római katolikus egyház – a nélkülözők segítésének ősegyházi hagyományát felélesztve – a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést.
A Szent Efrém óvoda és iskola honlapja
Immáron tizenharmadik alkalommal hirdeti meg a görögkatolikus és a római katolikus egyház – a nélkülözők segítésének ősegyházi hagyományát felélesztve – a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést.
Kedves Szülők! Ne felejtkezzenek el a városkártya igényléséről, mellyel számos kedvezmény is érvényesíthető Debrecenben!
Elsőként azzal, hogy ilyen nagy (37 fős) létszámban a kosaras gyerekek közel 90 százaléka ott tudott lenni a hétvégi NB I-es mérkőzésen, majd a félidőben megmutatták, hogyan is tudnak már kosárlabdázni. De ekkor még nem volt vége…
A Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola sportéletében újabb mérföldkőhöz értünk. Az elmúlt évek U12-U11 és U10-es sikerei után az idei tanévben elértünk korosztályban a Diákolimpia küzdelmeihez.
Egy munkatársunk gyermekének irányított véradásra lenne szüksége. Autoimmun vérképzési zavar miatt csontvelő-transzplantáció előtt áll, és bármilyen vércsoportú vér nagy segítség lenne a beavatkozáshoz.
Nagyböjt első péntekén, február 16-án hagyományainkhoz híven Sivadó Miklós atya kolibát szentelt az iskolában.
A Görögkatolikus Metropólia interjúsorozattal készült a házasság hete idei rendezvénysorozatára: mindennap más házaspárral ismerkedhetünk meg. A negyedik interjút Separovics-Zsurina Dianával, iskolánk kedves némettanárával készítette Bródi-Szilágyi Icus.
A Szent Efrém-hét keretében iskolánk diákjai és nevelői különböző izgalmas programokon vehettek részt.
Isten a pusztán át a szabadságra vezet bennünket. Alább olvasható Ferenc pápa nagyböjti üzenete.
Február 9-én pénteken a diákok egész délelőtt jelmezbe bújva vettek részt az órákon, és várták a délutáni közös farsangi mulatságot a tornacsarnokban.